Giriş Blog Aç

Pilatese Başlamak için Gerekenler

Pilatese İlk Adım

Başarılı olmak için her işte olduğu gibi spor konusunda da disiplinli, ciddi ve istikrarın hakkını vererek çalışmak gerekiyor. Edindiğim bilgiye göre pilates etkisini görmeye başladıktan sonra bırakamayacağınız ve sınırlarınızı anlamanıza olanak veren bir spor.

Pilatese İlk Adım

Pilates Hareketleri

Acemiler için pilates konulu videoların birkaçını izleyip yapabileceğime kanaat getirdiğim 4 tanesini izleme listeme kaydettim. Çok tatlı bir hanımefendinin çektiği 45 dakika ile 1 saat arasındaki 4 seansından istediğimi istediğim zaman yapabilirim.

Pilates Hareketleri

Yeni Başlayanlar için Pilates Seansı

Ece Hanım a bana verdiği motivasyon için teşekkür ederim. Temel malzemeler konusunda da izleme listeme kaydettiğim pilates videolarında kullanılan malzemelerden de kendi bütçeme uygun olanlarından hemen sipariş verdim.

Pilates ya da Yoga Matı

Sünger ile eva arası bir minder. Genişliği 60 - 70 cm boyu da 170 cm kadar. Matın kalınlığı hareketleri daha konforlu yapabilmek için önemli. Çok ince malzemelerde hem çalışma esnasında kayma hem de sırt bel ve özellikle kuyruk sokumu kısmında ağrı olabiliyor. 1 cm lik kalınlık ideal. Spor malzemesi üreten markaların çoğunda pilates / yoga kategorisinde bu malzeme bulunabilir.
Fiyatlar internet ortamında 25- 30 TL (€4,85) den başlıyor.

Pilates ya da Yoga Matı

Pilates Bandı

15-20 cm genişliğinde ve 90 cm - 120 cm - 150 cm olmak üzere 3 farklı uzunluğu bulunan lastik. Sertlik seviyesine göre başlangıç, orta, sert olarak hazırlanmış. 3 lü set olarak da, tekli olarak de satın almak mümkün. Ben başlangıç seviyesine uygun olanından ve 120 cm lik bir bant tercih ettim. (Ama 150 cm olsa daha iyi olurmuş).

Pilates Bandı

Pilates Çemberi

35 cm çapında, sert ama esnek bir çember. Üzerinde karşılıklı iki sünger minder bulunuyor. Hareketler sırasında sıkça kullanılıyor. Yaklaşık 30 TL (€4,5) den başlayan fiyatlarla e-ticaret sitelerinde bulmak mümkün.

Pilates Çemberi

Pilates Topu

Başlangıç için 25 cm çapında olanlardan edindim. Şişirmek için elinizde başka bir çözüm yoksa pompasını da almak da fayda var. Pompa ile beraber 15 TL (€2,3 ) den başlıyor fiyatları.
.
.
.
Şimdi ısınmaya başlıyorum ilk 45 dk lık pilates seansım için.

Pilates Topu
^